Зображення
Логотип

Нова версія Толкбек

Команда розробників корпорації Google випустила новий реліз пакету Android Accessibility Suite версії 7.2. Це набір служб доступності системи Android для людей з обмеженними фізичними можливостями. До цього пакету входить служба TalkBack, що є програмою голосового доступу до екрану, орієнтована на незрячих користувачів. Служба "Озвучування при натисканні" (Select to Speak), що надає функцію епізодичного прочитання об'єктів, орієнтована для слабозорих користувачів. а також служба Switch Access, яка є клієнтом, що підтримує спеціальні апаратні контроллери для взаємодії з системою людям з порушиннями моторики. Оновлений Android Accessibility Suite має повний номер версії 7.2.0.220693075 та має наступні нововведення: Для служби TalkBack: 1. Додано перемотування в режимі безперервного прочитування. Тепер, активувавши прочитування з початку екрану або з наступного елементу, можна жестами проведення одним пальцем вправо чи вліво швидко переходити до наступного або попереднього екранного об'єкту, не зупиняючи прочитування. 2. Покращена навігація по елементах управління. • Для службы "Озвучування при натисканні": 1. Додана можливість озвучування тексту, на який наведена камера. Але Українською ця функція поки не доступна. Можна скористатись Англійською версією, але для цього потрібно повністю переналаштувати всю систему на Англійську мову. 2. Під час озвучування тепер можна скористатись режимом багатозадачності. Для служби Switch Access:

1. Покращена функція редагування тексту.

2. Оновлено дизайн меню.

3. Підвищена продуктивність.

Це всі нововведення в новій версії. Android Accessibility Suite версії 7.2 можна завантажити в Play Market.

Хочеться зазначити, що в спільнотах незрячих користувачів, поки переважають негативні відгуки про новий реліз. Але вони стосуються переважно поведінки програми TalkBack.

1. Синтез мови продовжує озвучувати елементи на екрані, навіть коли спрацьовує датчик наближення під час телефонного виклику.

2. TalkBack веде себе некоректно при відкритті панелі сповіщень.

Більшість проблем помічено на Android 8.0.

Категорія